کربوکسی تراپی یا درمان با دی اکسید کربن یک درمان غیر جراحی برای حذف چربی و انواع مشکلات پوستی است. کربوکسی تراپی یک نوع مزوتراپی است که در آن بجای تزریق مایعات مزوتراپی از گاز دی اکسید کربن استفاده می شود. در طول درمان، دی اکسید کربن گازی (CO2) به لایه مزودرم و یا اینکه عمیق‌تر و در لایه زیر پوستی پوست تزریق می شود. ما در کلینیک پوست و زیبایی بهبوپان با استفاده از پیشرفته ترین فناوری ها، بالاترین سطح سرویس در حوزه زمینه کربوکسی تراپی را به شما عزیزان ارائه می‌نماییم. 

بهترین زمان کربوکسی تراپی

با افزایش سن، قابلیت کشسانی پوست به میزان زیادی افت می‌کند و جاذبه نیز به طور مداوم پوست صورت را به پایین می‌کشد. تغییرات مرتبط با آسیب نور خورشید نیز سبب می‌شوند این افتادگی و پیری پوست قابل رویت‌تر باشد و یکی از علائم پیری پوست صورت، ایجاد خطوط پنجه کلاغی در دهه سی زندگی است که البته باید غبغب و افتادگی پوست فک پایین در دهه چهل زندگی و پف پای چشم در دهه پنجاه عمر را نیز به آن اضافه کنید.

در گذشته جایگزینی برای جراحی لیفت صورت و لیفت پلک یا بلفاروپلاستی وجود نداشت و واقعا فقط یک انتخاب داشتید: یا علائم پیری را تحمل کنید یا عمل لیفت و تزریق ژل و فیلر انجام دهید. هم ناحیه‌ی اطراف چشم و هم قسمت فک پایین و غبغب، نواحی سختی از جهت درمان با روش‌های غیرجراحی هستند. اما امروزه با کمک ابزار‌های جدید و پیشرفته مانند کربوکسی تراپی و لیزر‌های سفت کننده‌ی پوست، هر کسی در دهه سی یا بالاتر زندگی خود می‌تواند کاندید جوانسازی پوست و سفت کردن آن در نواحی اطراف چشم و فک باشد و البته هر چه فرد جوان‌تر باشد، نتیجه‌ی کربوکسی تراپی بهتر خواهد بود.

تقریبا هشت دهم افراد بعد از دو جلسه‌ی اول کربوکسی تراپی شاهد بهبود‌های قابل توجهی از جهت قابلیت کشسانی پوست در اطراف چشم ها هستند . خیلی از این افراد حتی بهبود‌هایی در رنگ پوست، بافت و درخشندگی آن می‌بینند. اگر یک فرد سی ساله، اقدامی پیشگیرانه و غیر تهاجمی مانند کربوکسی تراپی برای حفظ جوانی پوست خود انجام دهد، روند پیری پوست او بسیار متفاوت با کسی خواهد بود که هیچ اقدامی نکرده است.

کربوکسی تراپی

مزایای کربوکسی تراپی

 1. بهترین درمان برای از بین بردن سلولیت
 2. از بین بردن رسوبات چربی پس از لیپوساکشن
 3. از بین بردن چربی ها
 4. کمک به بازسازی کلاژن
 5. عدم آسیب به بافت های بدن
 6. ضخیم شدن وصاف شدن پوست
 7. مفید در درمان سلولیت ها

کربوکسی تراپی چه کاربردهایی دارد؟

کاربردهای کربوکسی تراپی در درمان‌های زیبایی، شامل موارد زیر است:

 • بهبود انعطاف پذیری و درمان افتادگی پوست
 • جوانسازی پوست
 • رفع تیرگی و چروک‌های دور چشم
 • کاهش سلولیت و چربی‌های موضعی
 • درمان ترک‌های پوستی ناشی از حاملگی یا چاقی
 • جوانسازی بخش‌های مختلف بدن مانند گردن، دکلته و پشت دست
 • برطرف کردن چین و چروک‌های صورت
 • موثر در درمان ریزش مو
 • بهبود نتایج لیپوساکشن
 • برطرف کردن جای زخم و آثار آکنه

آیا کربوکسی تراپی دائمی است؟

عوامل زیادی در ماندگاری کربوکسی تراپی موثر است. اولین فاکتوری که می تواند به مدت ماندگاری این شیوه درمانی وابسته باشد، ناحیه ای است که قصد ترمیم پوست و رفع مشکل آن را دارید. برخی نقاط که حساسیت بیشتری به سایر نقاط دارند، ممکن است از نظر مدت ماندگاری کربوکسی تراپی، ضعیف تر باشند. به طور کلی به همان میزان که کربوکسی تراپی زمان بیشتری را به خود اختصاص داده باشد، از نظر مدت ماندگاری قوی تر خواهد بود. فاکتور مهم بعد در مدت ماندگاری درمان با کربن دی اکسید، می تواند سن فرد مراجعه کننده باشد. اگر فردی هستید که هنوز جوان هستید و هیچ مشکلی در پوست شما وجود ندارد بهتر است از این روش درمانی اجتناب کنید. این روش برای افراد بالای 30 سال توصیه می گردد. ما در مرکز تخصصی بهپویان با بالاترین ماندگاری، کربوکسی تراپی را برای شما عزیزان انجام خواهیم داد.