تزریق بوتاکس به نواحی دارای چین و چروک صورت با هدف جوانسازی پوست انجام می شود. تزریق بوتاکس خط خنده و همین طور بوتاکس پیشانی یا خط اخم از جمله محبوب ترین تزریقات زیبایی هستند که در کلینیک تخصصی ما انجام می‌شوند.  ما در کلینیک پوست و زیبایی بهبوپان از بهترین برندهای بوتاکس استفاده می‌کنیم.

مزایا و کاربردهای تزریق بوتاکس

اگر به دنبال تقویت و زیبا تر شدن چهره خود هستید، تزریق بوتاکس یک گزینه ایمن و مفید است که خیلی زود شما را به اهداف زیبایی تان با حداقل عوارض می رساند، زیرا این یک روش غیر تهاجمی است که بدون انجام برش و بخیه انجام می شود.  تزریق بوتاکس ویژگی ها و کاربردهایی دارد که در ادامه شرح خواهیم داد:

درمان و بهبود سردردهای ناشی از میگرن

میگرن یک بیماری عصبی است که ممکن است به دلیل اختلال در رگ های خونی به وجود آید. بوتاکس از طریق فلج کردن عضلات موجب شل شدن و انقباض آنها شده و از این طریق حملات و دردهای میگرنی را کاهش می دهد.

بهبود مشکلات مربوط به مثانه

تزریق بوتاکس از طریق شل کردن عضلات،  انقباضات غیر ارادی مثانه را کاهش داده و به افزایش ظرفیت آن کمک می کند.

کاهش درد مفاصل و آرتروز

با استفاده از تزریق این دارو در مفاصل می‌توان به کنترل درد و بهبود عملکرد مفاصل کمک کرد.

توانبخشی و بهبود بیماران مغز و اعصاب

بیمارانی که در اثر سکته مغزی توان حرکتی خود را از دست داده اند، با استفاده از تزریق این دارو می توانند دستان خود را حرکت دهند. درمان از طریق بوتاکس تا ۳۰ درصد منجر به بهبودی در بیماران مغز و اعصاب می شود. در واقع  تزریق سم بوتولینوم باعث انسداد برخی سیگنال‌های شیمیایی می شود. این سیگنال ها عامل اصلی انقباض ماهیچه‌ ها هستند.

درمان هایپرهیدروزیس با بوتاکس

تعریق یک پاسخ فیزیولوژیکی برای ایجاد تعادل در دمای بدن است. کنترل تعریق از طریق سیستم عصبی سمپاتیک است. اگر تعریق به دلیل بیماری هایپرهیدروزیس بیش از اندازه صورت گیرد، می‌ توان از طریق تزریق سم بوتولینوم، انتقال دهنده های عصبی را مسدود کرد و موجب کاهش تحریک غدد عروقی شد.

از دیگر مزایا و کاربردهای تزریق این دارو می توان به درمان گرفتگی در اندام های فوقانی و تحتانی، عضلات دست و پلک ها، کاهش التهاب زانو و… اشاره کرد.

نقاط مناسب صورت برای تزریق بوتاکس

پوست مانند دیگر قسمت های بدن با گذشت زمان و افزایش سن دچار تغییراتی می شود و به مرور حالت ارتجاعی خود را از دست می‌ دهد. شل تر شدن پوست، ایجاد خطوط و چین و چروک روی آن همگی با افزایش سن در ارتباط هستند، از همین رو  افراد برای داشتن پوستی صاف و جوان اقدام به تزریق بوتاکس می‌کنند.

اما سوالی که ممکن است مطرح شود، این است که آیا تزریق بوتاکس را می توان در همه قسمت های صورت انجام داد؟ مناسب ترین نقاط برای انجام تزریق کدام هستند؟ تزریق سم بوتولینوم را می توان در تمام نواحی صورت که دچار چین و چروک هستند، انجام داد. با این وجود برخی تزريق در برخی نقاط تاثیر بیشتری در تغییر چهره و جوانسازی صورت خواهد داشت. این نقاط عبارتند از:

پیشانی

چین و چروک هایی که با افزایش سن در روی پیشانی افراد دیده می‌شود، از طریق تزریق این دارو به راحتی قابل درمان هستند.

گونه ها

گونه ها با افزایش سن شل شده و ممکن است، شکل نامتقارنی به خود بگیرند. تزریق سم بوتولینوم راهکاری مناسب برای ایجاد تقارن و بهبود شکل ظاهری گونه هاست.

خطوط بین ابروها

ایجاد چین و چروک در فاصله بین ابروها باعث می‌شود تا چهره فرد ناراحت و عصبی به نظر برسد. تزریق بوتاکس برای رفع این خطوط و صاف کردن آنها راهکار مناسبی است.

اطراف پلک ها

افرادی که از افتادگی پلک رنج می برند می توانند با تزریق این دارو شاهد تاثیرات مثبت بر روی پل کا در اطراف چشم خود باشند.

اطراف چشم

سیاهی، گودی، پف و چین و چروک اطراف چشم از طریق تزریق این دارو به راحتی قابل درمان است.

اطراف دهان و لب

افرادی که دارای خط خنده هستند، می توانند با تزریق سم بوتولینیوم، چین و چروک های ایجاد شده در این ناحیه راه از بین ببرند.

زیر ابروها

سم بوتولینوم اگر در زیر ابروها تزریق شود، می‌تواند باعث بالا بردن ابروها شده و چشم ها را کشیده تر نشان دهد. این به طور حتم تاثیر بسیار مثبتی بر روی چهره افراد خواهد داشت.